Alışveriş sepetiniz boş!
TL $
Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.
Popüler Makaleler
Banner Banner_980x400_MG_3860 Banner 2

Rüyada Tesbih Görmek

rüyada tesbih görmek

Çeşitli şekillerde zaman zaman rüyalarımıza giren tesbih, genellikle olumlu olarak yorumlanan bir objedir. Çeşitli rüya tabiri ve yorumlamalarında muhtelif anlamlarla karşımıza çıkan tesbihin, rüyada görülme şekline göre de anlamı değişir. Rüyada tesbih görmenin türleri ve belli başlı yorumları ise şöyle:

Rüyada tesbih ettiğini görmek ne anlama gelir?

Rüyada tesbih ettiğini görmek, saliha bir kadına, helâl kazanca, nimet ve berekete, izzet ve şerefe ve faydalı askerlere delâlet eder. Aynı zamanda, çok güzel haberler alınacağına işaret eder. Rüyasında tesbih gören kişinin hayırlı bir evlilik yapacağına ve mutlu olacağına inanılır. Rüyada tesbih görmek, hayırlı rüyalar arasındadır, mutluluk ve sevincin habercisidir. Rüyasında tesbih gören kişinin işleri ters gidiyorsa, aniden düzeleceğine ve her şeyin yoluna gireceğine delalet eder. 

Rüyada tesbih gören kişi bekar ise, kısmetinin açılacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada tesbih gören kişinin sıkıntıları varsa, bir yardım alacağına ve işlerinin yoluna gireceğine işaret eder. Rüyada tesbih gören kişi bir kadın ise, hayırlı bir kısmet bulacağına, erkek ise yakın zamanda eline bir miktar para geçeceğine işaret eder. Tesbih helal kazanç ile yorumlanır. Rüyada tesbih ettiğini görmek ise, mümin olmanın alametidir.

Rüyada “Sübhanallah, Sübhanallah!” diyerek tesbih ettiğini görmek ne anlama gelir?

rüyada tespih görmekRüyada “Sübhanallah, Sübhanallah!” diyerek tesbih ettiğini görmek, üzüntülü için feraha, hapis için kurtuluşa, hasta için şifaya, korku halinde olan için de emniyete delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada farz namazı kılıp, ardından tesbih, teh-lil ve tekbir ettiğini görmesi ne anlama gelir?

Bir kimsenin rüyada farz namazı kılıp, ardından tesbih, teh-lil ve tekbir ettiğini görmesi, borç ve sıkıntıdan kurtulmasına, nezir ve ahdini yerine getirmesine, af ve mağfirete mazhar olmaya delâlet eder. O kimsenin şifa bulup iyileşeceğine, eğer tutuklu ise tahliye edileceğine, eğer işsiz ise birilerinin vasıtasıyla bir işe yerleştirileceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada namaz tesbihi görmek ne anlama gelir?

Rüyada namaz tesbihi görmek, hayır, nimet, din ve salâha delâlet eder.

Rüyada tesbih aldığını veya kendisine bir tesbih hediye edildiğini görmek ne anlama gelir?

Rüyada tesbih aldığını veya kendisine bir tesbih hediye edildiğini görmek, zikr-i cemile, güzel akıbete, hayır ile yâd edilmeye işarettir.

Rüyada tesbih delen birini görmek ne anlama gelir?

Tesbih delen kimseyi görmek zor işlerin kolaylaşmasına, evlenmeye delalet eder.

Rüyada tespihin koptuğunu veya tanelerinin dağıldığını görmek ne anlama gelir?
Rüyada tespihin kopması veya tanelerinin dağılması üzüntü verecek haberler alınacağına yorumlanır.

Rüyada tesbih tanelerini dizdiğini görmek ne anlama gelir?

Rüyada ipliğe tesbih tanelerini dizdiğini görmek, müjdeli haberlere ve arka arkaya gelecek kısmete delalet eder. Rüyada tesbih dizmek; zikir ve tövbe etmeye işaret olarak da yorumlanır.

Rüyada inci ve yakut gibi değerli şeyler dizdiğini görmek, mal biriktirmeye işarettir. Ancak, bazen inci, yakut vb. kıymetli şeyler dizdiğini görmek, Allah’tan korkmaya, eşler arasındaki muhabbete ve aile saadetine işaret olarak da yorumlanır.

Rüyada adi boncukları veya değersiz şeyleri ipe dizdiğini görmek, faydasız ilme veya yararı az olan mala işaret eder.

Yorumlar

Yorum yazın

Yanıt verin

* İsim:
* E-posta: (Not Published)
   Web sitesi: (Site url with http://)
* Yorum: